G-8W6ZWHYV04

Jak fotím jídlo

Fotit jídlo se dá různě. Pro burgry, tortily apod. se používá 0° stupňů, pro saláty, hotovky a polévky bud 45° nebo 90° stupňů. Lze použít více druhů světla i odrazových desek, a fotit se dá jak denního světlo tak i umělého. Jen to nesmí být moc ostré. Stačí scénu vhodně nasvítit, k tomu vhodné pozadí, to může zvládnout i papír a můžeme začít. Na trhu je spousta pomůcek, mnoho pozadí i světel pevných či zábleskových.

Pro každé jídlo může fungovat něco odlišně užitečného a praxe dodává vytříbenost a větší jistotu. Lifestylové fotky jídla to je jiná disciplína. Než se začne fotit, je důležité naplánovat záměr, držet se ho a pak tvořit. Neméně důležitá je příprava, mít čisté talíře, skleničky, pokud je příprava dobře udělaná, celé focení jídla má pak příjemnější tempo, a snadnější cestu ke kvalitnímu výsledku. Fotograf jídla potřebuje velkou trpělivost.

Je dost velký rozdíl, pokud jde klient okolo vaší restaurace a spatří nabídku pouze napsanou, daleko víc klientů upoutá fotka, pro lidské vnímaní je to jednodušší a přitažlivější. Jednoduchý a přitom účinný marketing s malou investicí. A tak pokud si fotíte sami, můžete si vystačit i s mobilem, umí toho hodně. Jen se držte doporučených postupů, držím palce, přeji dobré světlo a ať všem chutná.

nejedno pozadí na výběr

zavolejte +420 733 459 230 nebo pište jan tenzavináč janmaghreb.org